| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare nelamurire si sper din tot sufletul sa ma puteti ajuta: daca cineva a intrat la o facultate la buget iar pe semestrul 2 a trecut la taxa, si vrea sa renunte la aceasta facultate, se poate inscrie la alta facultate la buget? Sau trebuie sa precizeze ca a mai facut un an la alta facultate si trebuie sa se inscrie la taxa? Daca totusi se inscrie la buget, e corect din punct de vedere legal? Lamuriti-ma, va rog! sad Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La a doua facultate va face, cel putin primul an, la cu taxa. Abia din al doilea an, daca are notele necesare, va putea trece la buget.

| Aniela23 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si daca persoana respectiva s-a inscris la buget inca din primul an la a 2-a facultate... e corect din punct de vedere legal? Multumesc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aniela23):

Nu este legal, doar la o singura facultate se poate pe un loc bugetat, indiferent la cate facultati s-ar fi inscris.