| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Am o nelămurire. Am fost sunat pe telefonul fix(da,am telefon fix pentru. internet) de către un domn care a zis că este Comisar Șef și m-a întrebat cine are permis de conducere de la mine din familie. Eu i-am răspuns că fretele meu. A zis că să comunic o adresă că cică a lovit un om și este ăn stare foarte gravă la spital. L-am întrebat că,domnule, vă arde de glume? Și el a zis că nu se glumește cu așa ceva. Când azis mama că vine să vorbească, a închis. Ce este de făcut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un comisar sef de politie putea afla foarte simplu cine detine permis de conducere din familia ta, asa ca sigur este vorba de inselaciunea numita "metoda accidentul". Poti instiinta politie, precis nu este primul pe care a incercat sa-l insele.

12 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

O fi o farsă. Încearcă să depistezi numărul apelantului și eventual du-te la o secție de poliție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un escroc care vrea sa-i trimiti bani drept daune.

| GouDidodino a răspuns:

Escrocheria cu Accidentul

| alina2k18 a răspuns:

Teapa cu accidentul, se face intotdeauna pe fixwinking Trebuia sa il iei la injuraturi, ce le-as face de m-ar suna pe mine haleleuwinking

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mie mi-a aparut la REDIAL 580(ca nr de telefon)

| FreddieM a răspuns:

Ma pricep sa gasesc persoane. Daca imi dai numarul lui as putea incerca sa te ajut cu niste informatii despre el. Am depistat multi escroci. Odata pe unul care oferea un loc de munca dar voia doar bani. Ai grija, nu da adresa nimanui, daca era de la politie ar fi stiut-o. Salutari

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

O fi utilizat o tipologie din noile tehnologii pentru ași genera un alt număr de telefon

| ASDW4LIFE a răspuns:

O teapa clasica, daca vrei sa vezi daca e ceva real zi ca doar tu ai asa ca daca e escrochierie o sa inchida ca nu iti poate zice ca tu ai calcat pe cineva sau ai lovit nu stiu ce masina si ca trebuie sa platesti daca tu stii clar ca nu ai facut nimic.

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru FreddieM):

580. Atât mi-a arătat, atât îți spun

| IonutPetre12 a răspuns:

Este teapa.

| laSoledad a răspuns:

E teapa cu accidentul, deja sunt multe astfel de cazuri aparute in presa din multe orase, pe unii deja i-a prins politia. Anunta politia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teapa clasica cu accidentul.