| Miradi a întrebat:

Buna TPU...am o problema.Acum cateva zile a fost un incendiu la etajul 3, in blocul meu.Eu stau la etajul 4. S-a constatat ca incendiul a pornit dintr-o camara de la un bec care era foarte incalzit si a explodat. S-a produs un scurt circuit iar gaura de aerisire era fix langa bec.Aceasta gaura continea mai multe materiale care au luat foc. Asa ni s-a comunicat. Astazi au venit din nou pompierii si au spus ca acest incendiu este posibil sa fii pornit de la mine,eu avand o soba mai mica in bucatarie, si poate din cauza unei scantei s-au aprins acele materiale.Tin sa precizez ca cei de la criminalistica au spus ca de la ei a pornit acest incendiu. Intrebarea mea : este posibil ca acea scanteie sa fii produs incendiul? Eu nu cred asta, odata ce pompierii s-au uitat la mine in casa si au zis ca nu are cum sa fie de la mine.

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Posibil ca da, dar foarte putine procente, cu mult mai sigur as crede prima varianta, adica am amuzit multe ca de la un scurt la bec au luat foc, stai calm/calma ca nu este nimic ce are deaface cu tine. Succes! P.S Criminalisti dau decizia ei sunt specializati, nu un pompier de 2-3 ani.

| Miradi explică (pentru Diavolcata):

Multumesc,ma simt mai usurata big grin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi n-avem cum sti si chiar daca am sti, ceea ce este imposibil, parerea noastra nu conteaza, conteaza ce au spus specialistii care au cercetat incendiul.

| Miradi explică (pentru Ioandelasal):

Vreau sa stiu pentru mine, pentru ca nu sunt familiarizata cu astfel de lucruri.

| Wehrmacht a răspuns:

Si cum au spus ca acea scanteie a ajuns la etaju' 3?

| Miradi explică (pentru Wehrmacht):

Prin horn, dar o data daca este facut focul, si fumul se duce in sus..banuiesc ca si scanteia trebuie sa se duca in sus, nu? Altfel nu am cum sa-mi explic chestia asta.