| Anndra09 a întrebat:

Am o problema. Masina e trecuta pe numele meu dar asigurarea este foarte scumpa si as vrea sa trec masina pe numele mamei dar ea nu are permis.
Daca trec masina pe numele ei pot face asigurare si daca nu are permis?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poti trece masina pe numele ei insa ai grija sa nu platesti mai mult toata treaba asta cu inmatricularea daca intra taxa de timbru in calcul

| neutrino a răspuns:

Legea ii da dreptul mamei tale, indiferent de varsta, de a avea masina, chiar daca nu are permis, dar pe ce-i de la asigurari nu-i poti pacali asa usor.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu se merita efortul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca multi au facut asa, ca sa scape de asigurarea mare, s-au marit taxele si preturile la notar de cateva ori, asa ca ajungi tot cam acolo. daca ai mult sub 25 de ani.se merita.dar eu m-am trezit tarziu, si mai am doi ani pana la 25.platesc 1200 roni pe an, si nu am OZN, ci o tigaie de solentza.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi ani inainte!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai absolut nicio treaba cu notarul in inmatricularea unei masini. Si sa stii ca pargul in care incepe sa scada asigurarea este 30 ani nu 25.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

E ceva ce depaseste,pretul asigurarii,ca o fi taxa de timbru ori taxa de mediu,variante ar fi mai multe, ca transferul de proprietate de pilda, dar nu merita efortul. puturosii si jigodiile trebuie sa traiasca, bine, si pe banii nostri.

| Lisa01 a răspuns:

Nu are rost sa te complici atat pentru ca dupa ce tragi linie e posibil sa dai mai mult decat inaine.