| Viitorulapropiat a întrebat:

Buna TPU... am ramas la mate. Si ne-a lasat cu 3 mai bine de trei sferturi de clasa. Sunt in clasa a 9 a, la un liceu destul de bunicel. Daca vreau sa ma mut acum, in al doilea semestru, pot? Avand in vedere corigenta. Ce medie se i-a in calcul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci cerere de transfer si te vei transfera daca se aproba cererea. Sa n-ai o medie semestriala sub 5 nu este o conditie de transfer.
O conditie principala de transfer este sa fi avut media de admitere in liceu cel putin egala cu a ultimului admis la profilul si liceul de transfer.

| Samariteanul a răspuns:

Daca ai pile sau daca au parintii tai nu trebuie sa-ti faci griji de corigenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te transferi chiar daca esti corigent pe primul semestru. Dar asta ce vrea, sa desfinteze clasa? Sper ca directorul sa-i faca observatie, nu e normal ce face, sunt convinsa ca putea sa mai scoata ceva din voi ascultandu-va din nou! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Andrey818 a răspuns:

Invata! lasa netu, Facebooku, twiter, Youtube si alte nenorociri de socializare.

| Alextpu1219 a răspuns:

Teoretic te poti muta numai la sfarsiul anului

| KasiaNN a răspuns:

Nu,nu poti daca ai coringenta la o materie