| andreeahello a întrebat:

Buna, TPU!
Am terminat liceul anul acesta si zilele trecute m-am inscris la facultate.
Mai pot beneficia de vreo reducere la CFR in perioada asta? Adica inainte de inmatriculare in anul I?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti beneficia acum de gratuitate, aceasta se primeste dupa inceperea cursurilor facultatii.

| mgtow a răspuns:

Studentii merg gratuit cu trenul

| Bondarel99 a răspuns:

Iti trebuie legitimatie de student ca sa iei bilet de tren gratuit si legitimatia o primesti in prima saptamana a anului universitar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu. Pana in toamna nu esti nici elev, nici student, nici nimic.

| stefan1902 a răspuns:

Nu stiu sigur, dar nu cred din moment ce nu poti dovedi ca mai esti elev sau student!