| Eminescu22 a întrebat:

Aș dori să revăd dezbaterile prezidențiale din anii trecuți, dar nu le mai găsesc pe net. Există vreo metodă de a cere înregistrarea canalurilor respective sau nu am nici o șansă?

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Trăim într-o perioada fantastică în care numele de user poate fi cu usurinta -Eminescu sau Hitler! Dacă apucai ceva din epoca ceaușescu,. puscaria te manca! (nu vreau sa te supar, doar mi-a atras numele de user atentia!)
Din curiozitate,. Ce varsta ai?

| Eminescu22 explică (pentru mudokins78):

22, de ce? rolling on the floor)

| mudokins78 a răspuns (pentru Eminescu22):

Esti milenial x.

| Eminescu22 explică (pentru mudokins78):

De la o simplă întrebare despre niște dezbateri video, am ajuns la niște observații ce nu au nici un fel de logică. Nu m-ar fi mâncat pușcăria în epoca lui Ceaușescu, deoarece nu exista internet pentru populație în perioada respectivă? Adică nu aveam unde să folosesc numele lui Eminescu. Nu am de ce să mă supăr, dar consider că observația ta duce lipsă de niște realități tehnologice și de o înțelegere a realității sociale a vremii respective. Crezi că aș fi încercat să mă semnez undeva cu numele lui Eminescu, în locul identității mele adevărate? O întrebare și mai bună: crezi că, dacă trăiesc o anumită realitate socială devin incapabil să mă adaptez alteia? Sau pur și simplu ai plăcerea de a face o diferență între generații?

| mudokins78 a răspuns (pentru Eminescu22):

Pe timpul lui ceausescu daca te semnai cu numele de Eminescu, puscaria te manca. Am spus foarte clar! (Fals in inscrisuri) In ziua de azi daca iti pui la user name Eminescu, nu e absolut nici o problema! Ce e greu de inteles? Aici nu era vorba de identitatea ta adevarata..Era vorba doar de diferenta dintre generatii in care atunci nu puteai sa faci anumite lucruri pe care le poti face azi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gasesc pe Youtube toate de la ''credeti in dumnezeu'' la ''v-a placut aseara la vantu"

| Eminescu22 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am găsit, decât părți de 8-9 minute. Doresc o dezbatere întreagă. Imi poți trimite link cu unele întregi și să nu fie cu Iohannis și Ponta?