| marya81 a întrebat:

as vrea sa intreb ce documente trebuie sa prezentam pentru reinoirea pasaportului romanesc a fetei cu domiciliul in Republica Moldova.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii trebuie certificatul de nastere, actul de identitate romanesc(ambele in original si copie) si vechiul pasaport. Numai bine!

| marya81 explică (pentru Ioandelasal):

Suntem din Moldova deci nu avem act de indentitate romanesc, pentru ca la moldoveni nu ne fac

| Ioandelasal a răspuns (pentru marya81):

N-ai spus asta. In locul actului de identitate duci certificatul de cetatean roman.

| marya81 explică:

Mentionez ca vreau sa il fac cu domiciliu in Italia si mama are pasaport romanesc cu domiciliu in Italia iar tata cu domiciliu in Moldova.