| Michello a întrebat:

Aveti idee daca poti primi amenda la ratb de pe un card nominal ( mai exact mi-au luat datele de pe buletin la centru cand mi-am facut abonament) pe care controlorii l-au verificat cu "telefoanele" lor, dar nu m-am legitimat.Mi s-a zis ca primesc amenda acasa, ptc nu am prezentat buletinul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.

| Michello explică (pentru Ioandelasal):

Pai "telefoanele" acelea citesc si datele personale? Pentru ca altfel nu am cum sa primesc amenda. Nu stiu daca se poate inregista pe card datele personale. Se inregistreaza?

| Michello explică (pentru Michello):

Pot*

| Ioandelasal a răspuns (pentru Michello):

Nu stiu daca le citesc sau nu dar le-ai dat atunci cand ai primit cardul si exista in baza lor de date.