| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Cineva da poza mea si numarul de telefon pe o aplicatie de dating altor persoane.
Ce as putea sa fac in privinta asta?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Sa raportezi contul ca fiind fals si ca foloseste datele tale personale la adresa de contact a site-ului/aplicatiei.

| wp73r4 a răspuns:

Pur si simplu blochezi toate numerele de telefon necunoscute care te suna. Daca se exagereaza, iti poti schimba numarul. Nici despre poza nu prea ai ce sa faci, si nici altii nu prea au ce sa-ti faca. Insa daca vei pati ceva grav, semnificativ, politia te poate ajuta mereu, mai ales daca stii ce persoana iti imparte datele.