| AndreiGOL a întrebat:

criminalii, hotii care au arme teroristii sau aia care fac jaf armat in banci, benzinarie de unde au port arma sau un test psihologic? Hai sa va zic, te duci intr-o banca si vine unul mascat si un pistol cu gloante letale. Deci de frica trebuie sa dai toti banii din banca? De unde au sange rece sa faca asa ceva si de unde cumpara arme ca sa faca asa ceva? Nu cred ca te poti duce intr-un magazin de arme si spui da-mi si mie o arma, un pistol glock sau un pistol desert eagle ca trebuie sa fur dintr-o bezinarie niste bani si direct glont in cap daca nu iti da bani. Si fac pariu ca oricine daca detine arme letale fara permis cate jafuri se fac in tara?

Răspuns Câştigător
| StefanNumeDeCod a răspuns:

Daca cunosti pe cine trebuie faci foarte usor rost de arme aduse ilegal in tara fara sa ai nevoie de permis sau ceva tongue iti dai seama ca cei care fac astfel de jafuri cel mai probabil fac parte dintr o banda care se ocupa cu asa ceva

| AndreiGOL explică (pentru StefanNumeDeCod):

Sau camatari ca iei de-ti-n arme de foc si tot nu stiu de unde le cumpara fara port arma laughing) cand zic arme nu zic de jucarie zic cu gloante de calibru 9mm sau.38 sau altii hoti care fura. din magazine etc. ca tot arata la televizor crime, violuri, si furt din magazine trag hoti care arunca in aer bancomatul sau pune o franghie o leaga de bancomat si de masina si trage cu bancomat cu tot laughing nu doar ca arunca iei au si arma ca poate sunt si politisti oricum de aia nu avem voie cu arme. ce rost mai are daca furi din banca, bezinarie, magazin etc. ca sunt bani in casa de marcat. si cred ca de aia nu avem voie cu arme si ne trebuie permis de port arma asa-i?

6 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Tu bănuiesc ca nu ai auzit niciodată de piata neagra

| AndreiGOL explică (pentru goguPatent):

Piata neagra unde o gasesc sau e deep web? sau dark web.

| StefanNumeDeCod a răspuns (pentru AndreiGOL):

Mai bine stai cuminte atat timp cat habar n ai ce faci laughing du te si invata la mate sau ceva

| AndreiGOL explică (pentru StefanNumeDeCod):

Unde sa ma bag? adica la puscarie? as vrea sa stiu daca piata neagra e deep web si daca e deep web cum se cumpara arme de acolo si e legit daca platesti iti vine. si stiu ca se plateste cu bitcoin ca nu am cumparat nici o data cu monede virtuale. si cum se poate transfera bani in bitcoin si cum se cumpara arme de acolo cu bitcoin? oricum platesc si sa nu vina coletul rolling on the floor) doar am intrebat ca poate cumpar de acolo arme letale si fara port arma. si nu stiu cum se poate cumpara.

| goguPatent a răspuns (pentru AndreiGOL):

Habar nu am ca nu mi am cumparat niciodată arme si daca stiam tot nu ziceam pe net.