| baiatucufiatu a întrebat:

Daca am picat examenul practic (orasul) pentru prima oara si in decembrie merg la reprogramare, stiti (aproximativ) care e perioada dintre reprogramare si examen? Dau funda! Multumesc!
P.S Mentionez ca am luat sala din prima.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Candidații declarați respinsi la proba parctică pot fi programați pentru susținerea unei noi probe după o perioadă de cel puțin 15 zile, cu condiția prezentării dovezii care atestă efectuarea a cel puțin șase ore suplimentare de pregătire practică într-o școală de conducători auto specializată.

| baiatucufiatu explică (pentru alessia5158):

Minim 15 zile de la data in care ai picat sau de la data in care mergi la reprogramare?

| alessia5158 a răspuns (pentru baiatucufiatu):

De la data la care ai picat proba practica.

| AFR81 a răspuns (pentru baiatucufiatu):

Ea se referea ca dupa ce ai picat, te vei putea reprograma pentru traseu dupa 15 zile si dupa ce ai facut 6 ore suplimentare. Te duci dupa minim 15 zile si te programeaza la examen peste 3 luni. Mai repede nu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva luni, daca ai noroc sunt doar 2

| baiatucufiatu explică:

Ideea e ca am prieteni (destui) care de la reprogramare au trecut cam 10 zile si au avut orasul din nou...

| Darkmind02 a răspuns:

O să te amâne in jur de 2 luni, știu că așa am pățit și eu când am picat. Chiar nu îi intereseasa cu cat sau din a câta oara ai luat sala crede-ma