| Hannaaaa a întrebat:

Daca cineva are nevoie de formularul U1 urgent, dar este în alta tara, cum poate face rost de el? Mai degrabă spus, unde trebuie sunat și dacă ei îl trimit relativ rapid expeditorului? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Totusi, am gasit asta pentru tine. Un consilier juridic raspunde pe Avocatnet:
"Formularul U1 poate fi solicitat personal dacă sunteţi în ţară, dar şi prin scrisoare transmisă prin poştă pe adresa agenţiei teritoriale de care aparţineţi cu domiciliul/reşedinţa, sau pe adresa Agenţiei Naţionale pentru Ocuparea Forţei de Muncă în calitate de organism de legătură.

Luati legatura cu AJOFM-ul si vedeti daca se poate obtine si online."
Iata toata discutia: https://www.avocatnet.ro/forum/discutie_528631/Formularul-U1.html

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Nici noi nu le stim pe toate. Ce este formularul U1, ce institutie il elibereaza?