| Warysage a întrebat:

Dacă filmez un profesor cu comportament abuziv (ne injura, ne face prosti și descreierati in repetate rânduri) în timpul orei, acest lucru fiind interzis de regulamentul liceului, este legal? Pot folosi filmarea respectiva ca proba în instanta? Nu am consultat un avocat pana acum...

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si ce crezi ca e mai important? Poate o mustrare din partea liceului sau comportamentul profesorului? Vezi in regulamentul intern al liceului care sunt sanctiunile pentru asa ceva si vorbeste si cu un avocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, există microfoane și camere mini care se pot masca ușor.

| Warysage explică (pentru anonim_4396):

M-am gândit dar dacă le utilizez ma poate acuza ea, lucru pe care vreau sa îl evit happy