| Canndii a întrebat:

Buna TPU
De dimineața ma tot suna un număr ascuns, și începe sa înjure. Nu știu de ce dar vocea nu e a sa... adică se observa ca e ceva modificator de voce.
Iar acum, M-a sunat cu un număr de fix: 0350526287
Ce pot face sa scap de el? Oare... un vechi amic s-a răzbunat pe mine punându-mi numărul pe net?
Cum verific? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Blocheaza numarul ala!

3 răspunsuri:
| Tudor123123 a răspuns:

Mergi la politie/firma la care ai telefonul (Orange, cosmote, digi sau ce mai este)

| Canndii explică (pentru Tudor123123):

Am sunat pe numărul ala si a răspuns un puști... iar apoi și-a chemați fratele mai are. Bun, nu cred ca e cazul sa apelez la autorități, ci mai degrabă o sa blochez numărul.

| Tudor123123 a răspuns (pentru Canndii):

Daca chiar vrea sa te sune poate sa isi cumpere o cartela si o sa o faca de cate ori vrea, daca te mai suna poti merge la politie si din cate stiu o sa plateasca o amenda / o sa iti plateasca daune morale daca o sa te ameninte cu moartea.