| TheCritic a întrebat:

Detin permis clasa C in statul California si am 17 ani. Daca eu am dubla cetatenie si la 18 ani merg in Romania, pot sa imi echivalez permisul din SUA sa fie valabil si in Romania sau trebuie sa fac si in Romania curs si sa dau examenele? Cum se procedeaza? Pot calatori prin Europa cu masina cu licenta de aici? Care este procedura? Eu nu locuiesc in Romania, dar vreau sa pot conduce cand merg in vacanta...

Răspuns Câştigător
| Exposito1 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa faci scoala si aici in Romania, avem legi proaste care nu aproba chestiile de genul si da poti conduce si in Europa cu permisul din State!

1 răspuns:
| Alexa1313 a răspuns:

Eu din cate stiu permisele auto din SUA sunt valabile in Romania, nu trebuie sa dai nici un examen, permisele de la noi nu sunt valabile in SUA doar 30 zile acolo trebuie sa dai examen.