| AnonimKjn a întrebat:

este adevarat ca profesorii nu au voie sa te lase corigent in clasele 5-8?

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

laughing Cine ti-a spus gluma asta? Nu te pot exmatricula din toate scolile dar poti fi eliminat si muata disciplinar, precum si lasat repetent.

| darrio2007 a răspuns:

Corigent, nu. Repetent, da.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Cum adica nu corigent? laughing
Jumatate din clasa mea era corigenta la matematica in 5-8...

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Si tu din care jumatate faceai parte?

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Din aia care aveau numai 9 si 10 laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Bravo! Asa te vreau. O seara frumoasă in continuare!

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Asemenea.

| RAY a răspuns:

Cam da,am vorbit cu un prof le cere doar sa fe cuminti la copii atat,ce sa faci cu ei,ce rost are sa nu le treci, sunt copii care vor slujbe ca necalificat sau mecanic auto ce are ala nevoie de atata matematica, chimie, fizica, latina etc
la 15 ani invata un curs apoi munceste, ce atata scoala, cunosc tineri care sunt la 40 de ani cu o tona de dimplome si traiesc din banii parintilor, copile tu iesi la pensie si nu ai muncit o zi

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au voie sa lase, atat corijenti cat si repetenti!

| Catrice a răspuns:

Regula asta se aplica NUMAI în clasa întâi.

| Sn4k3 a răspuns:

Si cum raman unii repetenti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat, nici nu trebuie sa mai inveti

| Teffan a răspuns:

Nu.

| alex15ccc a răspuns:

Nu

| vladorcolac a răspuns:

Fals. Oricine ti-a zis asta, a facut-o doar ca sa te trezesti ca ceilalti tineri din ziua de azi, inteligenta si eductie 0, caci telefonul are google, si cred ca doar pentru ca pot cauta pe google, nu mai e nevoie de ei sa invete nimic, si incearca sa ii pacaleasca si pe altii sa devina asa. Mai bine pune mana si invata cat de mult poti.

| ema2396 a răspuns:

Bineinteles ca pot. Daca nu ar avea voie de ce li s-ar da posibilitatea? Am avut colegi care au ramas repetenti.

| Shelophy2098 a răspuns:

Buna! Nu este adevarat. happy

| Mariamaria28218 a răspuns:

Sunt obligați sa te treacă pana în clasa a 10. Sunt obligatorii clasele 1 10.