| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Este vorba despre bursa sociala la facultate.Ce inseamna acest lucru : " studenţii a căror familie realizează, în cele 3 luni înainte de începerea anului universitar (lunile iunie, iulie și august), un venit lunar net mediu pe membru de familie mai mic decât valoarea salariului de bază minim net pe economie. "
Cat trebuie sa avem pe membru ca sa o primesc?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent salariu minim brut pe economie este de 2.080 lei iar cel net de 1.263 lei.