| Criss657 a întrebat:

Imi puteti da un model de act de proprietate din 1920? Care sa fie valabil in timpul codului lui Cuza. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si dupa Codul civil din 1864, in vigoare pana in 2014 (bineinteles cu multe modificari si abrogari a sute de prevederi) actele de proprietate erau asemanatoare partial cu cele de acum, respectiv puteau fi contract de vanzare-cumparare, contract de donatie, etc.
N-am vazut vreun model de act din 1920 dar s-ar putea sa existe pe internet, asa ca ar trebui sa cauti, daca esti interesat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta! Ce-i asa greu? http://bit.ly/2r8jMAv