| korenix a întrebat:

In urma cu 3 luni iubita mea a fost violata si am aflat prea tarziu, de unu de 27 de ani, ea astazi a fost la Politie.
A sp acolo ca a fost violata. Dupa a intrebat-o politaiul daca are prieten si daca a facut dragoste cu mine!
Si ea a rasp ca nu!
Dar eu si ea am intretinut de multe ori relatii sexuale!
Si politia trebuie sa ma sune sa ma intrebe acelasi lucru!
Daca ii sp ca am facut eu patesc ceva? Amandoi am fost de acord sa facem. Amandoi suntem minori! Deci eu pațesc ceva?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte naiba iubita ta, ca sa folosesc un eufemism. Trebuia ca imediat dupa viol sa spuna parintilor si sa mearga la medicul legist pentru certificat medico-legal.
Cum mai dovedeste acum, dupa 3 luni, ca a fost violata? Daca mergea imediat la medic existau urme ale violului. Are macar 2 martori ca a fost violata ori alte probe?
Daca nu are probe atunci a facut degeaba plangere penala, chiar ar putea acuzata de violator de infractiunea de inducere in eroare a organelor judiciare.
P.S. Postarea mea nu este in favoarea violatorilor, dimpotriva, am numai sentimente negative fata de acestia si chiar consider ca sunt pedepsiti prea usor.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3 luni de la viol, este frectie la picior de lemn! Cum mai dovedeste ea ca a fost violata? Atunci imediat, trebuia sa mearga la medic, sa se constate violul si sa se scoata certificat medico legal.
Acum, daca se face un control medical si se constata ca are sperma in vagin, amandoi sunteti considerati mincinosi, pentru ca dovada este deja in ea.

| minrest a răspuns:

Chiar si dupa trei luni se mai poate rezolva plangerea ei pentru viol, probele fizice nu sunt asa de importante cum cred colegii (pe care de altfel ii respect foarte mult). Evident ca plangerea pentru viol trebuie facuta imediat. Totusi, mai bine mai tarziu, decat niciodata. Acuma, in general nu trebuie sa minti politia. Dar o fata e pudica, nu ii place sa isi descrie viata sexuala. Tu faci cum vrei si cum poti, dar eu in locul tau as sustine declaratia ei.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ea poate spuna ca a spus de frica... si sa spuneti adevarul, sa nu va treziti cu alte belele. Bafta

| MateiT a răspuns:

Nu te complica si spune ce a spus si ea
minorii pot face sex si nu le poate zice nimeni nimic decat daca el are 17 si ea 13 poate...
Imi pare rau ca s-a intamplat asta
Prietena mea a fost violata si mama mea la fel cand avea varsta mea, e un lucru asa oribil si totusi asa de comun
Ajut-o sa treaca peste trauma, are nevoie de tine si probabil de multa rabdare

| Arimoshi a răspuns:

Sunteti miniori? Cam nasol... daca te duce la detector trebuie sa spui adevarul.
P.S. imi pare rau de iubita ta, imi vine sa ma razbun eu pe tipul ala

| R3sp3ctt a răspuns:

N-o sa patiti nimic daca ati vrut-o amandoi, posibil ca ea sa primeasca o mica amenda ca a mintit politaiul

| Claraaaaa16 a răspuns:

Problema este ca nu poţi minţii un poliţist. El poate prin multe metode să afle adevarul. Mai bine vorbesti cu prietena ta si le spuneti adevarul. Asa este cel mai bine. Si, imi pare rau pentru iubita ta sad