| rozelor a întrebat:

In urma despartirii de sot,am vandut apartamentul,sotul meu are adresa de domiciliu in buletin la aprtamentul vandut,e valabil buletinul, e grav (puscarie)? multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e grav, dar ar trebui sa isi chimbe buletinul

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul schimbarii domiciliului trebuia sa-si preschimbe CI la noul domiciliu. Daca nu a facut-o si este gasit cu aceasta poate fi doar amendat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este grav dar trebuie sa-si faca domiciliul acolo unde sta acum altfel poate fi amendat, legal desi nu se prea mai practica in ziua de azi.