| UneRencontre a întrebat:

Locuiesc in Spania si vara asta vreau sa merg in Romania cu avionu. Vreau sa stiu daca imi trebuie imputernicire sau pot sa calatoresc singur/a. AM DOAR 15 ANI!
Mi-au spus ca imi trebuie doar cand vin din Romania spre Spania. Stiti ceva de genu? big grin Mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania te poti reintoarce singura si ai nevoie doar de cartea de identitate sau pasaport.
Problema o sa fie atunci cand vei dori sa pleci din Romania, vei avea nevoie de o declaratie autentica a ambilor parinti si de un insotitor major.

| UneRencontre explică (pentru Ioandelasal):

Mersi de raspuns, am confirmat problema dar totusi mersi! happy

2 răspunsuri:
| UrbanViolent a răspuns:

Daca nu esti major ai nevoie de imputernicire. Gen insotitor de zbor. Tutore. Sau cum vrei sa ii spui. Sau ma rog, tot ai nevoie de o procura ceva