| Mirris a întrebat:

Buna TPU.Mi-a venit permisul, insa mi s-a gresit locul nasterii. Vreau sa il schimb si nu stiu unde sa ma adresez.Sunt din Galati.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LadyDot a răspuns:

Mergi cu permisul si certificatul de nastere la Permise, unde ai facut si poza pentru permis. Doamna de acolo va trimte permisul si dovada erorii, iar tu vei prim un permis nou. In mod normal pentru astfel de erori nu ar tebui sa achiti nici un fel de taxa.

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Vrei sa il schimbi in permis sau in certificatul de nastere happy?

| Lucian4 a răspuns:

Super! institutia DRPCIV Galati. La ce institutia ai fost cand ai dat examenul? DRPCIV :) Cand ridici a 2a oara permisul sa verifici online nr lui (la pct 5 pe permis) daca s-a emis. https://www.drpciv.ro/drpciv-forms/license

| Mirris explică (pentru Lucian4):

Mersi

| Lucian4 a răspuns (pentru Mirris):

Cu placere