| andreiboss31 a întrebat:

Mi-am pierdut cartea de identitate si as vrea sa stiu ce acte imi trebuie si da ca trebuie sa platesc bani, Funda!

4 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Mergi la sectia d epolitie il declari pierdut, vei astepta o perioada in cazul in care va fi gasit de cineva, daca nu iti vor face alta carte de identitate.

| Elena1396 a răspuns:

Mergi la primarie si spui ca ti-ai pierdut bulentinul(nu uita sa iti iei certificatul de naastere).
Vei completa niste formulare si vei plati o taxa(nu e scumpa).
Mai intai mergi la politie si anunta ca l-ai pierdut.
Ei te vor lamuri ce trebuie sa faci mai departe.