| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPUhappy O fata minora pe care o cunosc personal mi-a spart contul de Instagram și mi-a furat unele informații de ex: conversații, story uri, poze, etc. Întrebarea e ce as putea sa fac? Se poate încadra la violarea intimității? Cum ar reacționa legea in cazul asta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raportezi la Instagram, politia nu face nimic pentru ca e mica si nu baga in seama

| RAY a răspuns:

Eu cred ca ție iți este frica de ce a găsit, așa ca mai bine ia-i da bani sa nu te facă vedeta

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Ai putea, dar i-ai face mult rău îndreptațindu-te, sau poate nici nu te bagă în seamă, fiind minoră.winking Mai bine stai de vorbă cu ea și îi spui că dacă se repetă, mergi la poliție. Sănătate! Funda? big grin

| outsidethebox a răspuns:

Ti-a furat ceva ce nu era accesibil online pentru toti, gen mesaje private?
Ce era accesibil public, nu poate fi furat, doar daca este (re)folosit ulterior.
Cu mesajele private, e alta treaba, ai putea sa faci plangere, insa merita? Ai putea sa ii strici viata, pentru totdeauna, asta ai vrea?
Eu zic sa o sperii doar, ca sa nu mai faca asta niciodată, asa ar avea si ea ceva de invatat de la tine.