| Miuletz a întrebat:

O prietena a comandat de pe elefant.ro 3 carti, dar la livrare arata doar 2 carti. Din cate am inteles si ce a inteles si ea, a 3-a carte se livreaza separat. Intrebarea mea este, o pot pune sa plateasca livrarea de 2 ori separat? Desi ea cand si-a luat cele 3 carti le-a luat pe toate odata iar la total scria doar o livrare de 15 lei? In cazul in care este pusa sa plateasca de 2 ori livrarea (30 lei) banuiesc ca ei cam incalca legea? Daca da, ce lege incalca mai exact si daca suna si ei sunt jegosi si ii zic ca nu au ce sa faca cu ce poate ameninta? Este frauda? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Am comandat și eu mai multe produse și au fost livrate separat dar nu am plătit în plus pentru transport. La elefant nu știu cum e politica dar ar cam trebui să fie la fel.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ar fi sunat la numarul de la contact, lucrurile ar fi fost acum lămurite. happy Spune-i să sune mâine dimineață la Elefant.ro, după ora 09.00 si să întrebe.

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă nu a plătit cu cardul poate pur si simplu sa refuze coletul in caz ca o pune sa plateasca si pentru a doua livrare

| Miuletz explică (pentru Denisa0954):

Nu cred ca a platit, dar ca sa ma asigur: daca a platit cu cardul ce se intampla?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Miuletz):

Nu se intampla nimic. Ziceam ca daca a plătit cu cardul, tot ea pierde bani daca refuză coletul.
În orice caz, la.venirea coletului va fi informată prin mesaj de la firma dr curierat cat are de plătit si atunci isi va da seama daca i-a băgat transport în plus

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Marile companii comerciale asa fac, livreaza in mai multe transe, raspunsul este nu, nu cred ca o va pune sa plateasca transport la cel de al 3 lea produs, dar ca sa te asiguri citeste mesajul trimis de firma de curierat in data livrarii, acolo va scrie suma pe care va trebuie sa o plateasca (ramburs)