| Sandor12921 a întrebat:

presedintii, vicepresedintii, Secretari Generali Adjuncti, ce fac parte dintr-un partid ce nu este la momentul de fata la putere, gem PMP, PNL, etc... primesc indemnizatie sau doar daca partidul din care fac parte anunge la putere, ei vor primi indemnizatii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indemnizatiile nu se primesc doar pentru ca esti membru de partid si in nici un caz de la Bugetul de stat.
Primesc salarii sau indemnizatii doar cei care sunt alesi in diferite organe (parlamentari, primari, consilieri judeteni, consilieri locali, etc), sunt numiti in diferite functii sau sunt angajati in administratie.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici un membru al uni partid (fie la putere, fie nu) nu primeste indemnizatii. Primesc indemnizatie doar acei membrii de partid care sunt in parlament si salarii la guvern pentru functia indeplinita in acel loc.