| faranume345 a întrebat:

Buna tpu....se primesc mai mulți bani la bursa de merit sau la bursa de mediu rural?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursele pentru elevi, indiferent de felul acestora si de scoala, nu sunt in suma fixa. Ele difera in functie de suma aprobata pentru burse de fiecare consiliu local si de numarul elevilor indreptatiti sa primeasca bursa, astfel ca intr-o localitate poate fi mai mare si in alta mai mica. Doar valoarea bursei minime este stabilita la 100 de lei lunar, in rest este la latitudinea consiliului local.