| AndreiSebaIoan a întrebat:

Buna TPU sunt clasa a 9 si as dori sa ma las de scoala si sa ma angajez dar nu stiu cum sa îi spun mamei mele va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal sa te lasi de scoala, avand in vedere ca sunt obligatorii 10 clase. Si nu te vor angaja fara sa continui studiile iar parintii pot fi amendati.

| Eireann a răspuns:

Spune-i ca ai o idee proasta pe care o sa o regreti toata viata. Ce job crezi ca poti sa ai? Plus daca nu ai inca 18 ani nu te angajeaza legal nimeni iar la negru e foarte nesigur. Daca ai 18 ani ar trebui sa ai mai multa mi te si sa nu iti fie frica de mama.