| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la profilul Stiinte ale Naturii si as vrea sa ma transfer la Filologie, m-am transferat de la un liceu vocational umanist la Stinte ale Naturii dar ma descurc greu, nu am nici o chemare pentru acest profil. Dar ii clasa de Filologie sunt ocupate toate locurile si recent a mai venit un elev, oare eu as putea sa ma transfer la Filologie chiar daca sunt locurile ocupate? Pot sa fac cerere la Inspectoratul Scolar Judetean? Si daca da, ce trebuie sa fac? Dau funda la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Deci sa inteleg ca ai mai avut un transfer? Nu? Trebuie sa astepti sa se termine anul scolar, si apoi te poti transfera trebuie sa ai media mai mare cu a ultimului intrat in clasa. Daca vrei sa dai la filo trebuie sa dai diferenta la latina. Eu iti recomand sa ramai pe stiinte, chiar daca nu iti place. La filo e mai complicat de cat crezi, mai ales daca e filo bilingv, adica vei face cam vreo 5-6 ore de engleza pe saptamana si nu e fain.

| NikFlorian a răspuns (pentru Andersen2k18):

Si la Stiinte ii bilinv numai ca ii Franceza nu Engleza.

| Andersen2k18 a răspuns (pentru NikFlorian):

Hmm e mai naspa. Dar nu cred ca are rost transferul, va trebui sa o iei iar de la 0.