| Daian_Clau_1972 a întrebat:

Vreau sa calatoresc de la Basel (Elvetia) la Cluj Napoca cu avionul, stie cineva daca am nevoie de pasaport sau doar de buletin C.I. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate calatori cu oricare dintre cele 2 acte, pasaport sau carte de identitate, aflate in termenul de valabilitate.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Elvetia nu e tara comunitara. deci daca vrei sa mergi ai nevoie de pasaport. cu buletinul poti calatori doar in comunitatea europeana.

| suntserios a răspuns (pentru gelu1970):

Chiar daca nu e in UE, au semnat un tratat de libera circulatie pentru membrii uniunii, deci e suficienta CI

| Daian_Clau_1972 explică (pentru suntserios):

Multumesc.

| adrianiuli a răspuns:

Din cate stiu nu iti trebuie pasaport, este de ajus sa ai C.I. pentru a fi mai sigur poti arunca un ochi pe http://www.mae.ro/travel-conditions/3692

Nu uita de funda!