| Gabrielaaa3 a întrebat:

Trebuie sa merg sa îmi fac buletinul pentru 18 ani. Îmi poate explica cineva ce înseamnă "fisa cu impresiunile decadactilare" și cu ce document se poate face dovada adresei de domiciliu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se refera la fisa unde se vor pune amprentele tale digitale.
Dovada adresei de domiciliu se face cu Contractul de propietate, daca este pe numele tau, sau cu contract de inchiriere, tot pe numele tau.
Daca locuiesti cu parintii si ei sunt propietarii, atunci iei cu tine la Politie, unul din parinti cu contractul casei, in original si evident, sa aveti amandoi buletinele si certificatul tau de nastere.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Fisa cu impresiunile decadactilare" se face de catre cei de la politie. Iti iau amprentele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dovada adresei de domiciliu il faci cu actul casei de aceea daca nu esti tu proprietarul, mergi cu părintii tai care pot prezenta actele casei, copia actelor casei se va lasa la politie.