| Amy6 a întrebat:

Bună tuturor!
Aș dori să vă întreb dacă după 15 mai, cei care vin din afară sunt băgați la izolare pentru două săptămâni. Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, carantina va fi obligatorie si necesara, pentru a fii siguri ca nu avem un nou focar de infectie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vin din zone roșii, adică unde virusul face ravagii, vor fi băgați în carantină.
Așa că, te poți trezi că mergi în Grecia într-o insulă în concediu pe 2 săptămâni. În acele două săptămâni izbcnește acolo epidemia, la întoarcere, te poți trezi că nu te mai lasă acasă, ci trebuie să stai în carantină undeva, timp de 2 săptămâni.

| Amy6 explică (pentru sadrian46):

Vă mulțumesc pentru răspuns!

| mihai69 a răspuns:

Asta se va ști atunci. Dar probabil că da, dacă vii din zone cu grad mare de infectare.