| Adesiatat a întrebat:

Buna tuturor.Ce se intampla daca am dat cele 15 numere de pe cardul de credit si CVV-ul? Imi pot fura banii de pe card?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate fara a avea cardul, fara card nu poate scoate banii de la ATM.

| REMiXDJ a răspuns:

Daca ai facut plati pe internet pe site-uri autorizate si ai cumpartat produse, etc., aceste site-uri de vanzari nu prea se tim de porcarii sa fure bani de pe card fiindca isi pierd clientii.Du-te la banca si cerele sa iti activeze servicul de alerte sms, o sa primeste de la banca mereu sms - mesaj cand se scot bani din cont sau primesti bani in contul de card. Datele de pe card nu se dau la necunoscuti, nu se trimit prin email, nu se trimit prin sms sau vocal prin telefon. Daca consideri tu ca ai facut o prostie de acest gen, te duci la banca, doar cu buletinul(fara sa ai cardul la tine), le spui ca ai pierdut cardul si nu stii pe unde si in ce imprejurari si ceri un card nou.Osa platesti o taxa, nu e mare, o sa ai card nou cu alta serie, alt pin si alt CCV, pe acelasi cont.

| CarcotasulVesel a răspuns:

DAP
da telefon la banca si anuleaza cardul

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

PS si apoi o sa te coste sa faci altul, dar nu e nici o problema, trebuie sa iti spui ca:

PROSTIA COSTA

iar data viitoare sa nu iti mai dai datele de card!

| Adesiatat explică:

Pe net mi-a aparut o reclama ca am castigat un telefon de la Vodafone si m-a redirectionat pe site-ul kingofquizzes.com si mi-a spus ca sa imi completez numele, cifrele de pe card si data expirarii ca sa se convinga ca sunt majora, le-am pus si tot nimic.

| suntserios a răspuns (pentru Adesiatat):

De furat bani probabil ca nu îți vor fura însă pare un site pe baza de subscripție deci la un momendat va încerca să îți ia bani de pe card.

Acum trebuie sa precizezi în ce condiții ai dat datele respective.

| Adesiatat explică (pentru suntserios):

Am explicat mai sus. Citeste te rog si spune-mi ce crezi.

| Adesiatat explică:

Site-ul era kingofquizzes.com

| Adesiatat explică:

Si site-ul geniustrainer.net