| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, dau funda: vreau sa cumpar 1 arie de pamant ce apartine primariei, se poate? ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Terenul nu apartine primariei ci este proprietatea unitatii administrativ teritoriale (comuna, oras, municipiu) si in administrarea consiliului local. O sa-l poti cumpara numai daca este in domeniul privat al unitatii respective, daca este in domeniu public nu poate fi vandut. Intereseaza-te la consiliul local si daca este domeniu privat atunci faci o cerere catre ei si vezi ce raspuns iti dau. Numai bine!

2 răspunsuri:
| picior2012 a răspuns:

Dai cu banii