| Nimeni91 a întrebat:

In curand voi implini 18 ani si vreau sa stiu cum se procedeaza pentru primirea alocatiei. Eu voi implini 18 ani in cursul anului scolar si sunt doar curioasa cum stau lucrurile. Am trimis un mesaj la secretariat, dar nu mi-a raspuns nimeni, iar diriginta a spus ca nici ea nu stie nimic. Am auzit ca trebuie sa completez o cerere la secretariat, insa nu stiu daca acea cerere trebuie depusa in fiecare an, adica si la inceput de clasa a 12-a, sau numai acum, cand implinesc 18 ani, in clasa a 11-a? Daca ma puteti lamuri as fi foarte recunoscatoare. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei depune cererea la secretariatul liceului, o poti face in luna anterioara implinirii varstei. Va trebui sa o faci si la inceputul cl. a XII-a.

| DoctorOtker22 a răspuns:

Salut! Nu stiu sigur daca trebuie depusă de 2 ori dar cel mai probabil da ca să poata monitoriza că tu incă de te afli la scoala, esti elev. Oricum ca să îti vina alocatia dureaza 3-4 luni(cea din urma si ceea ce trebuie să vină)