| 2000andr33a a întrebat:

Un vecin face reparații, iar eu am un bebelus de 2 lunițe, nu poate dormi in zgomote de bormașina, ciocane, etc. Nu ma pot înțelege cu el pe cale amiabila, ce e de făcut?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu face zgomot intre orele 14 si 17 nu prea ai ce-i face.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chemi politia.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la administrator unde faceți o reclamație. Ulterior, chemați poliția. Apoi, puteți merge inclusiv la tribunal pentru a cere un ordin de interdicție!
Pont! Utilaje grele, folosite în apartament, denotă faptul că face lucrări neautorizate. Puteți face o plângere penală împotriva vecinului, numai pe această suspiciune!
Chiar dacă este proprietarul apartamentului, nu poate face orice fel de renovare. Pentru anumite lucrări e nevoie de autorizații!

| Directioner99 a răspuns:

Suna la tel verde, cauta numarul pentru judetul tau pe net, mai nou cica daca faci modernizari prin casa iti trebuie autorizatie.Asa am patit si eu acum 2 ani am primit o reclamatie de la 2 vecine pe motiv ca le deranjeaza zgomotul atunci am aflat de aceasta autorizatie.Insa pana la urma nu am primit amenda sau vreo sanctiune si am continuat treaba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Directioner99):

Depinde si ce modernizari faci. Poate omul isi schimba doar gresia/faianta...