| pumpkinky a întrebat:

Buna tuturor,
Vreau sa ma mut in alt oras, chiar in alt judet fata de cel in care am adresa din buletin si vreau sa stiu cum fac sa obtin viza de flotant?
Pe ce perioada? Merita sau nu? Pur si simplu nu vreau sa am probleme.

Răspuns Câştigător
| Alexand3ru1 a răspuns:

Viza de flotantă se obtine in baza unui contract de închiriere.Cu contractul mergi la SPCLEP.
Se face pe maxim 1 ani.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Viza de flotant se poate obtine in baza unui contract de inchiriere, incheiat cu proprietarul locuintei unde stai. Cu contractul te duci la SPCLEP si vei obtine viza.

| Alynescu22 a răspuns:

Viza de flotant nu te ajuta la nimic in privinta ta si se face maxim pe un an