Întrebare recomandată | Viorelaa26 a întrebat:

Buna, unde pot face o reclamatie la un administrator unde ma incarca la intretinere si ma fura pe fata, cu toate ca in acel apartament nu locuieste nimeni? Si mai e o vecina care tot asa nu locuieste nimeni si plateste 14lei, iar eu 35 de lei fara sa am restante. Platesc in fiecare luna 19lei dar luna asta e foarte exagerat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la primaria localitatii, la serviciul/biroul/persoana care se ocupa de asociatiile de proprietari. Inainte de a face reclamatia poti cere explicatii de la administrator si apoi sa te adresezi comitetului sau presedintelui asociatiei, daca nu esti multumit de explicatiile administratorului.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti faci contract individual cu regia de termoficare sau cum se numeste, si o suge administratoru. happy ca-ti calculezi tu singur si platesti direct la ei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai citeste si aici: http://bit.ly/2IiHRMs