| artemis2009 a întrebat:

Buna
va multumesc pentru raspunsuri ...am uitat sa va spun ceva ...pe timpul procesului pentru punerea interdictiei fiica mea a fost curator stabilit de primarie ...necunoscand legea cand am primit hotararea definitiva, am crezut ca fiica mea ramane curatorul lui incontinuare, acum citind mai bine hotararea am obs ca ea a fost doar pe timpul procesului pentru interdictie si urma ca jud.sector 1 sa trimita catre primarie un act in care sa se ceara un tutore pentru sotul meu si sa trimita instiintare catre circa de politie, medic familie, medic psihiatru si in orasul lui natal ca nu are discernamant... ceea ce nu au facut ...acum nu imi pot da seama cine este vinovat. cert e ca politia nu are la cunostiinta lucrul asta ...de la primarie nu a venit nimeni sa vada unde, cum si in ce conditii traieste sotul meu, cum ar fi fost legal, momentan, nu stiu ce sa fac, sa merg la primarie sa anunt pentru tutore, sa merg la politie, imi este si teama sa nu pateasca ceva sotul meu daca a facut ceva ilegal, sa angajez un avocat bun nu imi permit, sunt si eu pensionara pe caz de boala (amputatie coapsa).

1 răspuns:
| mioara a răspuns:

Cel mai bine ia-ti un avocat si spune-i tot