| HappySadness a întrebat:

Verisorul meu este nascut in Italia, dar are si cetatenie romana. A venit acum in tara si trebuie sa isi faca pasaport sa plece inapoi in Italia. Cat costa si cat dureaza sa isi faca unul?
Este minor si nu are buletin.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ElleEllena a răspuns:

Pai depinde pe cat timp doreste sa-l faca. Poate sa-l faca pe 5 ani sau unul.Un pret nu stiu ...stiu doar ca eu cand mi-am facut pe un an mi-a luat vreo 200-300 de lei.

2 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Daca a venit in tara, pasaportul valabil 5 ani costa in jur de 300 lei iar cel temporar, valabil doar un an, costa in jur de 230 lei.
La ambasade, pasaportul valabil 5 ani costa 100 de euro.

| mihaituneup a răspuns:

Nu-i trebuie pasaport.
du-te la un birou notarial cu parinti lui si va sti notarul ce e de facut.