| Emiliaemy1992 a întrebat:

Buna, vin din Anglia, ma bagă la autoizolare?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da si daca nu respecti 1000£ amenda

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

| cristimihailov a răspuns:

Ar trebui sa o faci tu automat. Sa nu dai si la altii belelele...

| valentingb a răspuns:

Auto- te izolezi din proprie inițiativă, în condițiile cele mai agreabile pentru tine.
Regulamentul spune acum că dacă nu faci asta, vei fi dus în izolare mandatată de organele de ordine, la un hotel, motel, ceva, unde vei plăti cazarea din propriul buzunar, paza 24/24 nu îți va permite vreo mișcare iar amenda e mare.
Există discuții vis-a-vis de amenzi dar mai bine nu riști.

| JicaContra a răspuns:

NU, nimeni NU te poate baga in AUTOizolare in afara de tine insuti
ASTA E SENSUL CUVANTULUI ***AUTO*** din autoizolare

dar te baga in izolare fortata la domiciliu!

| StefanDrg a răspuns:

Cauta pe google daca Anglia se afla in regula de 5 infectării la milionul de locuitori sau cum era regula aia.

| Emiliaemy1992 explică:

Acum sa anuntat zborul