| Cristina1441 a întrebat:

Bună! Vreau sa plec în Anglia pentru o luna de zile la familia mea.
Am pașaport deja și îmi mai trebuie viza! Am înțeles ca nu pot lua viza pentru ca aceasta trebuie completata în engleza și ca îmi vor pune întrebări tot în engleza, iar eu nu prea știu engleza.
Știți dacă este asa? Am vreo șansă să obțin viza?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru o vizita in Anglia nu este necesar sa cunosti limba engleza, cred ca sunt destui care nu o cunosc, asa ca ai sansa sa o obtii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca turist nu ai nevoie de viza.

| Vântulalb a răspuns:

Daca te duci doar in vizita, ca turist, nu ai nevoie sa cunosti limba.