| ellisaxox a întrebat:

Bună, vreau să știu dacă pot pleca in Anglia fără sa-mi facă părinții pașaportul și ce mai trebuie pentru ca am o sora in Anglia și părinții mei ma urăsc din tot sufletul și mi-o zis ca decât sa umble după mine sa-mi facă pasaportul mai bine umblu eu după tren să văd dacă îmi face o vizita direct în față happy.
Aștept răspunsuri, vă rog.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca esti minora sau majora.
Daca esti minora poti obtine pasaport doar cu acordul parintilor si tot numai cu acordul lor poti pleca.
Daca esti majora poti obtine singura pasaportul si tot singura poti pleca.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti pleca fara pasaport. Pari minoră.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți intra in UK fara pasaport.