| maria7799 a întrebat:

Bună ziua! 1) Pentru dosarul de admitere la facultate, ce documente trebuie legalizate la notar?
Am înțeles de la o cunoștință că trebuie să legalizez la notar diploma de bac, de la altcineva,
foaia matricola...
Nu știu ce ce să mai cred... Ce documente trebuie să legalizez?

2) Dacă depun trei dosare online la facultate
mai am nevoie de ex de 3 adeverințe medicale sau doar 1?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.In prezent nu este nevoie sa legalizezi nimic la notar, pentru dosar vei depune doar copii simple pe care functionarul de la facultate le va confrunta cu originalele, va inscrie pe ele "Conform cu originalul" sau ceva similar si va semna.
2. Daca le depui online n-ai nevoie de 3 adeverinte medicale, este destul una.