| Maria_Stanila_1998 a întrebat:

acum 2 luni am avut un accident cu mașina! Nu am acordat prioritate, nu am vazut stopul într-o intersecție. Din partea stângă a venit o dubă de 7, 5 t. M-a împins si s-a răsturnat peste mine, nimeni nu a pățit nimic, nu a facut nimeni plângere. Am fost in mașina cu mama mea, eu eram in stare de soc si a trebuit să mergem la spital. Mi-a facut dosar si pana la soluționarea cazului imi pot lua dovada. Intrebarile mele ar fi următoarele: cam in cat timp se va soluționa cazul? S-au cum ar trebui sa procedez sa imi iau permisul mai repede deoarece trebuie sa plec in afara la începutul lunii urmatoare... A mai trecut cineva prin asta? Cum ati procedat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, depinde ce solutie va propune politia si ce va decide procurorul.

| darrio2007 a răspuns:

Difera de la caz la caz. Cum naiba nimeni nu a depus plangere in asemenea caz? Mai ai de asteptat. Ia avionul daca vrei sa mai pleci afară.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare caz e diferit, dar durează și luni de zile

| gheorghe699 a răspuns:

Poate dura mult, un an doi. oricum o sa ramai fara permis.