| Vulpesrl1 a întrebat:

Bună ziua! Acum câteva zile am fost oprit de către poliție și dânșii mi au făcut un test de droguri din care a rezultat ca as fi consumat MDMA, urmând după sa ma ducă la probe de sânge și urină. Problema e ca n am băgat vreodată aceasta substanță si mi au luat permisul fara drept de a mai conduce fără sa aibă ceva concret. Am sunat la spitalul unde se fac analizele de sânge și mi s-a zis ca o să dureze câteva luni bune pana ajung înapoi la poliție. Aș vrea sa știu dacă am vreo șansă să mi recapăt permisul înapoi până la venirea analizelor? Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Concret, au testul facut.

| Vulpesrl1 explică (pentru darrio2007):

Da de unde sunteți voi siguri ca aparatul lor nu da erori? M am interesat și s au mai întâmplat chestii de genu în care aparatul a dat un test pozitiv fals. Eu am vrut sa aflu ce pot face

| darrio2007 a răspuns (pentru Vulpesrl1):

Contestatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e vorba ca nu au ceva concret... au testul facut de ei.
Daca tu crezi ca testul respectiv nu e corect poti face o contestatie si pana se judeca contestatia vei primi permisul inapoi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci ei nu ti au facut degeaba test de droguri, ei erau siguri ca te ai urcat drogat la volan, acum partea proasta este ca tu nu vrei sa recunosti ca te ai drogat, dar politia va lua rezultatele de la spitalul unde ti s-au facut analize si acolo o sa scrie negru pe alb tot ceea ce au gasit medicii in corpul tau, pe tine te intereseaza doar sa i ei permisul nu de viata ta si a participantilor la trafic? Că daca conduci băut sau drogat esti un pericol pe șosea si nu vei mai recupera niciodata permisul de conducere, sau asa ar trebui sa se intimple, tu zici ca nu ai bagat niciodata in tine droguri, asta se va vedea din rezultatul analizelor, tu poti spune orice, dovada o au medicii si politia.

| Vulpesrl1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am băgat niciodată si asta o sa se demonstreze în probele de sânge și urină. Am sunat la instituția unde se fac analizele pentru a le plăti si mi s-a spus ca am de așteptat oricum mult chiar dacă le plătesc. Dacă s-ar putea as da si mai mult doar sa demonstrez ca sunt curat dar din păcate trebuie sa aștept. Normal ca mi vreau permisul înapoi odată ce știu ca sunt nevinovat.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Fa contestatie in instanta si asteapta, altceva nu ai ce sa faci

| Vulpesrl1 explică (pentru MilmolfayCuTaitei):

După ce fac contestație în instanță mi se da permisul înapoi sau trebuie sa aștept procesul?
Îmi trebuie avocat sa fac contestație?