| Alweny a întrebat:

Am 15 ani.De ce am nevoie pentru a pleca în Belgia pentru 3 zile cu avionul sau cu autocarul? Aş vrea să plec singur, adică fără părinţi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate si de o declaratie notariala autentica a ambilor parinti, impreuna ori separat, prin care declara ca sunt de acord sa pleci in Belgia si indica, ca insotitor major, personalul de bord de pe avion sau soferul autocarului, dupa caz.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singur, singurel nu poți.
Pa, pa.