| redds98 a întrebat:

Am 16, imi poate spune cineva de ce am nevoie sa calatoresc singur cu avionul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca vrei sa calatoresti numai in tara sau si in strainatate.
Numai in tara poti calatori cu bilet si cartea de identitate.
Pentru strainatate poti calatori cu CI si ambii parinti, cu un parinte si acordul celuilalt parinte sau cu acordul ambilor parinti, in ambele cazuri acordul se exprima printr-o declaratie notariala autentica, in al doilea caz si cu indicarea unui insotitor major, poate sa fie si personalul de bord de pe avion.

2 răspunsuri:
| zyxelcool a răspuns:

Nu, deoarece nu esti major\a.

| redds98 explică (pentru zyxelcool):

Nici macar nu stii pe ce lume traiesti