| cris_2370 a întrebat:

Am divortat in noiembrie 2009, prin acordul partilor, hotararea fiind definitiva si irevocabila. Mi-am schimbat toate actele si domiciliul, revenind la numele purtat anterior casatoriei. La inceputul lunii aprilie 2010, fostul meu sot a facut contestatie in anulare la hotararea definitiva si irevocabila. Dupa atata timp, mai exista vreo sansa de anulare? Procesul se judeca pe 04.05.2010.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca sti sigur ca este hotarare irevocabila, eu stiu ca nu o mai poate schimba nimeni.Doar daca face alt proces! Dar nu sunt sigura!
Dar cel mai sigur contacteaza un avocat online. Uite un link, dar mai sunt si altete, cauta pe Google:
http://www.dreptonline.ro/utile/avocat_divort.php

| EUSIATIT a răspuns:

Dinpunct de vedere legal nu mai ales ca e irevocabil si a trecut atia timp. doar daca el cere ceva. numai de el stiut. verifica ce anume reclma si vezi daca nu incearca o sicanie. daca e cazu ia-ti avocat. cred ca e cazat in cap. dar asa sunt oamenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sotul tau e cazut in cap n-are decit sa faca contestatie si la parchetul general. Daca ai spus bine acordul partilor inseamna ca el ori a fost beat cind a deschis recursul ori s-a imbolnavit de cap rau de tot, ori are bani si n-are ce face cu ei. Din punctul de vedere al tribunalului a fost posibil pentru ca, e o institutie bugetara, si ca orice institutii de genul asta in nici un caz nu are rolul de a refuza bani indiferent de unde vin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, draga, ai putea sa te abtii si sa nu dai raspunsuri aiurea? Ai multi clienti ca avocat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonimo n-am nici unul dar o anumita logica imi spune ca o sentinta irevocabila data cu acordul ambilor ar trebui asa sa ramina. Ce sa zic, eu nu profesez ca tine.